CHARLES HEIDSIECK, BLANC DE BLANCS NV, 0.75L

5.150 ден

Категории: ,

ПРЕПОЗНАТЛИВ И АВТЕНТИЧЕН РАСКОШ НА АРОМИ
75% Chardonnay – 2012 година и 25% Chardonnay Reserve

ТЕЛО НА ШАМПАЊОТ:
БОЈА: Бледо златен и кристален изглед, ароми на зрело Chardonnay кои веднаш се препознаваат.
МИРИС: Раскошни мириси на бела праска, зашеќерен цитрус, лимета и анамска рака, надополнети со траги од лешник, кои се развиваат во суптилни ноти на мандарина и лимон.
ПАЛЕТА: Свежо и компактно, ова кадифено, полно тело, претставува ароматична комплексност, која е белег на Charles Heidsieck, резултат на Reserva вината со продолжено созревање во визбите.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Регион:

Сорта:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHARLES HEIDSIECK, BLANC DE BLANCS NV, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *