CHARLES HEIDSIECK, BLANC DES MILLENAIRES 2006, 0.75L

13.990 ден

Категории: ,

ИЗГЛЕД: Длабока златна нијанса со блескава зелена светлина
НА НОСОТ: Цветни ноти на темјанушки, багрем,
во подлабоки ноти на портокали, овошје, надополнет со суптилни билни ноти на благ тутун и еукалиптус.
НА НЕПЦЕТО: Извонредната текстура е посебната
потпис на Blanc des Millénaires.
Cellar Mater Кирил Брун препорачува спарување на Blanc des
Миленери со морска храна,

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHARLES HEIDSIECK, BLANC DES MILLENAIRES 2006, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *