CHARLES HEIDSIECK, Brut Millésimé 2012, 0.75L

6.890 ден

Категории: ,

ИЗГЛЕД: берба 2012 ,  прекрасно бледо
златно жолта; со меурчиња кои се и деликатни и
динамичен.
НА НОСОТ: Првично, носот покажува суптилно наздравено
и чадени ноти со примеси на ликер и земјени
тонови. Кога се вртите во чашата, овошните ноти од кајсија,
црн трн, дуња, боровинка и свежи бадеми додаваат
дополнителна димензија на виното. е неверојатно ароматична
концентрацијата, многу типична за годината.
НА НЕПЦЕТО: Минерални со одлична
свежина, со ноти на дуња, ванила и
праски на средината на непцето, проследено со рум
Одличен спој со чадени јадења како што се чадените
јагула, чадена Скаморца и печено пилешко со цикорија
сос.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Земја:

Странски Винарии:

Достапни волумени:

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHARLES HEIDSIECK, Brut Millésimé 2012, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *