CHARLES HEIDSIECK, BRUT RÈSERVE NV, 0.75L

3.790 ден

Категории: ,

КОМПЛЕКСЕН, ИНТЕНЗИВЕН И БОГАТ
40% Chardonnay, 40% Pinot Noir, 20% Pinot Meunier.

ТЕЛО НА ШАМПАЊОТ
БОЈА: Треперлива златна нијанса. Деликатни, живописни и долготрајни меурчиња кои се резултат на долг и бавен процес на созревање.
МИРИС: 40% Reservа вина – мешавина која нуди комплексен, сладострасен мирис со ноти на свежо печен бриош, ореви и зрело манго, кајсија и зелена слива – испреплетено со ноти на суво овошје, ф’стаци и бадеми.
ПАЛЕТА: Прецизната селекција обезбедува вкусна и софистицирана хармонија на овој шампањ. Текстурата потсетува на кадифено кремаво тесто и нугат, исполнето со црвени сливи и зрели цреши. Reserva вината, кои датираат повеќе од 15 години, му даваат бујност на шампањот. Визбите стари две илјади години, каде созрева виното, создаваат шеќерести ноти на ванила и пралин.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Регион:

Сорта:

, ,

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHARLES HEIDSIECK, BRUT RÈSERVE NV, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *