CHARLES HEIDSIECK, ROSÈ RÈSERVE NV, 0.75L

4.440 ден

Out of stock

Категории: ,

СПЕЦИФИЧНО, БОГАТО И СУПЕРИОРНО РОЗЕ
40% Pinot Noir, 35% Chardonnay, 25% Pinot Meunier

ТЕЛО НА ШАМПАЊОТ:
БОЈА: Софистицирана розова нијанса со прозраци на дива роза. Нежните, живописни меурчиња се резултат на созревањето на шампањот од 36 месеци.
МИРИС: Основата од 20% бели и црвени Reserva вина му даваат суптилен, но сложен мирис на ова куве. Примарните ноти потсетуваат на традиционален домашен џем од јагоди и со зрели, сочни праски. Потоа следуваат топлите интензивни ноти на свежо печен леб со ѓумбир со допир на цимет.
ПАЛЕТА: Длабок занес и моќно чувство на вашите усни – резултат на созревањето во визбите стари две илјади години – излив на јагода, малина и капина натопени со кадифен шлаг.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Регион:

Сорта:

, ,

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHARLES HEIDSIECK, ROSÈ RÈSERVE NV, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *