CHATEAU KAMNIK, CARMÉNÈRE 2020, 0.75L

1.190 ден

SKU: 5319990952070-20 Категории: , ,

За првпат, направивме 100% Carménère од нашата винарија кое ги плени љубителите на вино со неодоливите ноти на бибер и пиперка, вкусовите на цреша и живoписниот јужен шарм. Ова Carménère е вино со полно тело и изразени зачински тонови. Неговата длабока црвена боја, кармин, ја наговестува бојата на лисјето во лозјето пред есенскиот листопад. Вкусот потсетува на сочни печени пиперки, темно чоколадо и тутун, дополнет со меки танини.
Температура на послужување: 15-18°C

Полнето: Септември 2021

Алкохол: 14,5 Vol.%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, CARMÉNÈRE 2020, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *