CHATEAU KAMNIK, DAMSON PLUM BRANDY 0.5L

1.790 ден

Категорија:

Долгото зреење во нови француски дабови буриња резултира со светло килибарна боја, надополнета со нежни ароми на зрела слива. Дополнителните зачински ноти на ванила, мед и јаткасти плодови, совршено се интегрираат и даваат богат, комплексен и долготраен вкус.

Алкохол: 43%

Најдобро се комбинира со селекција на масни и интензивни сирења, како и десерти базирани на јаткасти плодови и овошје.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, DAMSON PLUM BRANDY 0.5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *