CHATEAU KAMNIK, SIGNATURE, OAK AGED GRAPE BRANDY

930 ден

Категорија:

Лимитирана серија на гроздова ракија добиена со дестилација на вино од трпезната сорта Викторија, зреена 24 месеци во француски дабови буриња со капацитет од 400 литри. Се одликува со златно-жолта боја со килибарна нијанса, богата комплексна арома на сортата во комбинација со дрво и ноти на дим и ванила, со полн долготраен и слаткаст вкус.

Содржина на алкохол: 40%

Дополнителни Информации

Македонски винарии:

Земја:

Достапни волумени:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, SIGNATURE, OAK AGED GRAPE BRANDY”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *