TIKVEŠ WINERY, LOZOVA RAKIJA (OAK AGED), 0.7L

440 ден

Категорија:

Низ многувековната традиција научивме грижливо да одгледуваме винова лоза…

Со љубов двоиме од грозјето и создаваме идеална основа за добивање на прочуената тиквешка лозова… Секогаш ценета и секаде барана, произведена по најсовремени методи, зреена во дабови буриња под специјални услови, ви ја препорачуваме како најпрочуен македонски аперитив.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, LOZOVA RAKIJA (OAK AGED), 0.7L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *