FANTINEL, VENKO 2012, 0.75L

1.320 ден

SKU: FANTINEL05 Категории: ,

Уникатна, несекојдневна купажа од 50% мерло, 25% каберне фран, 25% пино неро направена по Апасименто техника од реномираната апелација Колио. Богато комплексно буке од пасирани капини, компот од вишни, слатки зачини, цимет, кожа и чад како резултат од 24 месечно зреење во буре. На вкус повеќеслојно, овошно и комплексно со изразена свежина, меки танини со тероарски земјено-минеални тонови. Вистинско уживање!

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

, ,

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, VENKO 2012, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *