TIKVEŠ WINERY, LOZOVA RAKIJA, 1L

770 ден

Категорија:

Низ многувековната традиција научивме грижливо да одгледуваме винова лоза…

Со љубов двоиме од грозјето и создаваме идеална основа за добивање на прочуената тиквешка лозова… Секогаш ценета и секаде барана, доволно долго чувана и негувана во специјални услови, ви ја препорачуваме како најпрочуен македонски аперитив.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, LOZOVA RAKIJA, 1L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *