FANTINEL, ECLISSE LA RONCAIA 2018, 0.75L

1.320 ден

Купажа од Совињон блан и автохтонота ретка сорта Пиколит од регионот Фриули. Уникатно бело вино со раскошен овошно-вегетативен мирис на зелена кајсија, пасирани јаболка, личи, аспарагус и дискретни ароми на свежо косена трева. Многу свежо на вкус со изразени но меки киселини, полна структура и елегатна завршница што долго се памти.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

,

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, ECLISSE LA RONCAIA 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *