CHATEAU KAMNIK, MUSCAT HAMBURG, GRAPE BRANDY 0.5L

1.150 ден

Категорија:

Kамник гроздовата ракија, направена од 100% добро созреано грозје од сортата Muscat Hamburg. Внимателно се извршени ферментација и дестилација за да се добијат пријатен и и богат мускатен мирис на рози и извонреден вкус. Созревањето е во иноксни танкови, помеѓу 6 и 12 месеци.

Содржина на алкохол: 43%

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, MUSCAT HAMBURG, GRAPE BRANDY 0.5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *