CHATEAU KAMNIK, BLOOM QUINCE BRANDY 0.5L

2.390 ден

Категорија:

Ова бренди се одликува со светло жолта боја, како резултат на 15 месечното созреење во нови дабови буриња. Аромата е комплексна, преовладуваат флорални ноти надополнети со поттонови на свежа дуња. Телото е меко и
полно, богато со овошни и слатки зачински вкусови на зрела дуња, ванила, цимет и печен бадем. Овој спој дава комплексен и долготраен вкус со хармонична и избалансирана завршница.

Алкохол: 43%

Најдобро се комбинира со слатки колачи,
паштета од гуска, темно чоколадо и тартар од говедско месо.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, BLOOM QUINCE BRANDY 0.5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *