CHATEAU KAMNIK, WILLIAMS PEAR BRANDY 0.5L

1.650 ден

Категорија:

Комплексно, меко и елегантно на вкус, изобилува со цветни и овошни ароми, предводени од препознатливата Виљамовка, надополнети со поттонови на жолто есенско овошје. Сочноста на зрелата круша допринесува за свиленкаста текстура и создава нежна сладост на палетата која поминува во чист и долг завршеток.

Алкохол: 40%

Најдобро се комбинирасо: избор на сирење,овошје или слатки колачи

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, WILLIAMS PEAR BRANDY 0.5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *