IMAKO VINO, INDIGO V.S.O.P BRANDY, 0.7L

1.820 ден

SKU: ИМАКОМ.ИНДИГО Категорија:

Бренд : Винарија Имако

Регион : Повардарие, регион Овче Поле, Штип

Боја : килибарно златна

Арома : Даб, ноти на ванила, ноти на карамела, сушено овошје

Вкус : долготраен, пријатен, топол

Алкохол – % : 40

Буре : (5 години)

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, INDIGO V.S.O.P BRANDY, 0.7L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *