CHATEAU KAMNIK, JONATHAN APPLE BRANDY 0.5L

1.380 ден

Категорија:

Нашето Џонатан бренди се одликува со интезивно златна боја и широк спектар на овошни и флорални ароми, додека неговата палета е раскошна и прогресивна откривајќи го неговиот комплексен карактер, од свежи есенски јаболки па до егзотични зачински ноти како ванила, цимет и богат путерест завршеток.

Алкохол: 43%

Најдобро се комбинира со селекција на тврди зреени сирења, овошен тарт и десерти базирани на темно чоколадо.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Земја:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, JONATHAN APPLE BRANDY 0.5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *