CHATEAU KAMNIK SPARK MUSCAT 2014 0,75L

2.000 ден

Out of stock

SKU: 5319990952043-14 Категории: ,

Ова пенливо вино е произведено 100% од сортата Темјаника од лозјата на винаријата Камник. Виното ја отркива својата комплексност низ екстравагантноста на деликатните меурчиња. Љубопитноста кон ова полу-слатко бело пенливо вино произлегува од примена на методот на 4 години зреење во шише. Традиоционалниот метод овозможува создавање на коммплексна и елегантна арома притоа зачувувајчи ги сортните ноти. Богато е со значајна овошна арома на сува кајсија, кора од портокал и бели цвеќиња. Вкусот е полн и кремаст, со совршено балансирани овошни и зачински ноти надополнети со цитрусна свежина која ни овозможува да уживаме во долгиот послевкус.

Препорачана температура на служење: 6-9°C
Уживајте во ова вино со десерти или специјалитети од пате од гуска.

Алкохол: 12,34%

Полнето: Февруари 2019

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
% алкохол:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK SPARK MUSCAT 2014 0,75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *