CHATEAU KAMNIK, WINEMAKERS’ SELECTION 2020, 0.375L

330 ден

SKU: 5319990952076-42 Категории: , ,

Суво црвено вино, добиено со фузија на внимателно одбрани гроздови од врвни сорти на грозје од сопствените насади на винaријата Камник: Vranec (40%), Merlot (40%) и Carmenere (20%). Виното се одликува со рубин црвена боја. Аромата е комплексна, со истакнат овошно-зачински карактер кој потсетува на зрела цреша, надополнет со дискретни ванилински поттонови. Вкусот е полн, со кадифена структура, меки танини и долготраен послевкус.

Комбинирајте го ова вино со одбрани јаки сирења, италијански колбаси и разни специјалитети со месо. Препорачана температура на послужување: 12-15°С.

Алкохол: 13.5% Vol.

Полнето: Март 2022

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Берба:

Сорта:

, ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, WINEMAKERS’ SELECTION 2020, 0.375L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *