EL MIRACLE CAVA BRUT ORGANIC

599 ден

SKU: КАВА.БРУТО Категории: ,
Најновата екстензија на постоечкото портфолио на Сангреал во сегментот пенливи вина. Кавата е сетифицирана како органска и со Вега ознака
Cavata e setificirana kako organska i so Vegan oznaka.
Брут Кава, купажа со изразена жолта боја и нежни балансирани меурчиња. Чисти овошни ароми , со нагласени цитрусни ноти и цветен завршеток .
Како резултат на карактерот на Шардоне нуди одличен вкус, сув и полно со овошја и продолжен финиш.
Сорта: Chardonnay i Macabeo
Алкохол: 11,5%

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Регион:
Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “EL MIRACLE CAVA BRUT ORGANIC”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *