EL MIRACLE N0.01

599 ден

SKU: КАВА.БРУТН1 Категории: ,
Суво црвено вино со интезивна црвена боја. Изразено Буке на зреени црвени овошја проткаено со ноти на карамел. Одлицна структура на нежни танини и балансиран, продолжен финиш.
Сорта: Cabernet Sauvignon i Bobal
Алкохол: 13%
Потекло: Valencia ,Spanija.

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
% алкохол:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “EL MIRACLE N0.01”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *