ENIRA GRAND CUVEE, BESSA VALLEY

2.390 ден

SKU: 120596 Категории: ,

Мешавина од Мерло, Каберне Совињон, Петит Вердо и Сира.

Созреано во нови француски дабови буриња, 18 месеци. Долината Беса е веднаш зад ридовите помеѓу планината Родопи и реката Марица.

Климата е континентална – топло лето и студена зима. Тероар е под влијание на реката и планината. Врнежите се помали.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

, , ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ENIRA GRAND CUVEE, BESSA VALLEY”

Your email address will not be published. Required fields are marked *