ENIRA WHITE, BESSA VALLEY

930 ден

SKU: 121755 Категории: ,

Enira White 2019 е извонредно бело вино од долината Домен Беса, мешавина од нашите три француски бели сорти – 58% Marsanne и приближно еднакви делови на Roussanne и Viognier. Брилијантната, длабока сламена боја на почетокот фасцинира. Богат шарм на букет со ароми на круша, кајсија, дуња, диња и лимета. Во вкусот се чувствува тркалезно и меко тело, густа текстура и избалансирана киселост. Убава свежина и финес на крајот. Нежно, но сложено вино за уживање!

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ENIRA WHITE, BESSA VALLEY”

Your email address will not be published. Required fields are marked *