FANTINEL, LA RONCAIA MERLOT 2006

995 ден

Out of stock

Категории: ,

Ова вино е богато Мерло со длабоки, темни ноти на бобинки и траги на какао, билки и мириси на почвата во која е одгледувано, со мека структура. Кадифено, ова Мерло веднаш станува привлечно и одлична избор наместо сличното со повеќе танини Бордо…

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, LA RONCAIA MERLOT 2006”

Your email address will not be published. Required fields are marked *