FANTINEL, LA RONCAIA RAMANDOLO 2006 0,375L

1.430 ден

Out of stock

Категории: ,

Златно – жолта боја, која маѓепсува со арома на кандирано овошје и мед од цвет од костени; мазно, кадифено, меко, танинско, во кое може да се изгубите. Ова е Рамандоло. Oва DOCG* вино е направено од сортата Вердуцо Фриулано одгледувано на падините, на брдото Рамандоло. Грозјето е раќно собирано кон крајот на Октомври и подлегнува на веќе испробан процес на сушење. Зреено во буриња подолго од 12 месеци.

*-DOCG (Denominazione Di Origine Controllata e Garantita): Следен чекор во DOC системот, во Италија – регулаторниот систем за вино. Е репер за највисокото ниво на квалитет меѓу италијанските вина.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
:

:

:

:

:

:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, LA RONCAIA RAMANDOLO 2006 0,375L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *