FANTINEL, PROSECCO EXTRA DRY 0.75L

575 ден

SKU: FANTINEL01 Категории: , ,

Сламесто-зеленкаста боја со стабилна и добра перлажа. Силен мирис на праски, жолто јаболко и зрели круши. Свежо на непце со крцкави  разиграни киселини и елегантни, меки меурчиња.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Регион:

Стил:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, PROSECCO EXTRA DRY 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *