FANTINEL, FRIULANO ST. HELENA 2017, 0.75L

1.020 ден

SKU: FANTINEL06 Категории: ,

Автохтона и најпопуларна бела сорта од регионот Фриули со привлечен насочен мирис на зрела кајсија, печен ананас, бадемов цвет и дискретна ванила. Средно тело со кремаста текстура следена од овошно-цветни вкусови и пријатна разиграна киселина која внесува комплексност и долготрајност во послевкусот.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, FRIULANO ST. HELENA 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *