FANTINEL, ST. HELENA REFOSCO DAL PEDUNCOLO ROSSO 2010

780 ден

Out of stock

Категории: ,

Оплеменето (во буре) при процес на зреење
Ценето од време на старожитните Римјани, ова прекрасно Фриулијанско вино е одгледувано од винаријата Фантинел на поинакво ниво на квалитет, благодарение на бавна и прецизна селекција во одбрани француски дабови буриња. Боја: гранат црвено. Буке: интезивно и пријатно. Вкус: овошно, танинско, со долготраен послевкус.

Температура на сервирање: 18-20’C. Препорачуваме со: богати јадења на локалниот регион, скара, сочно приготвени меса и дивеч.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
:

:

:

:

:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINEL, ST. HELENA REFOSCO DAL PEDUNCOLO ROSSO 2010”

Your email address will not be published. Required fields are marked *