FANTINI, CALALENTA PECORINO TERRE DI CHIETI IGT, 0.75L

780 ден

SKU: ВИНО КАЛАЛЕНТА1 Категории: ,

СЕНЗОРНИ КАРАКТЕРИСТИКИ: Ароми на бело овошје, особено круши, и балсамични ноти кои го откриваат добриот квалитет на дрвото.
НАЈДОБРО СЕ СЕРВИРА СО: Совршено со јастог, крем супа од зеленчук и чадена риба, го предлагаме и со печено пилешко.
ТЕМПЕРАТУРА НА ПОСЛУЖУВАЊЕ: 10-12°C

НАГРАДИ:
– Лука Марони 2022: 99 поени
– Мундус Вини 2022: Сребрен медал
– Меѓународен трофеј во Франкфурт 2022 година
Златен медал

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FANTINI, CALALENTA PECORINO TERRE DI CHIETI IGT, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *