FERRARI, PERLE ZERO, 0.75L

4.590 ден

6 in stock

Категории: ,
Ова исклучително пенливо вино е уметност во шише, мозаик од повеќе берби; зреењето во инокс  ги истакнува овошните и елегантните ароми на Chardonnay, зреењето во даб ја истакнува комплексната структура и полниот вкус додека зреењето во шише најмалку 6 години, дава длабочина.  Произведено  од сортата Chardonnay(100%), рачно берени и  внимателно селектирани гроздови од насади лоцирани на падините на планините Трентино во Италија. 
Ова суво вино се одликува со карактеристични златни тонови надополнети со нежни меурчиња.

Дополнителни Информации

Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FERRARI, PERLE ZERO, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *