FILOVSKI WINERY, VRANEC 2016, 0.75L

345 ден 293 ден

Вранецот на винаријата Филовски е квалитетно суво, црвено вино, направено од посебно одбрани гроздови и лозја, стареено повеќе од 6 месеци со даб. Виното се карактеризира со интензивна темна рубинеста боја, хармоничен вкус на темно шумско овошје, глатка текстура и полна структура, надополнето со дабова арома. Препорачано е да се служи на 16-18 степени, а идеално се совпаѓа со печени меса.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Регион:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FILOVSKI WINERY, VRANEC 2016, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *