FILOVSKI WINERY, VRANEC BARRIQUE 2016, 0.75l

790 ден

Суво црвено вино направено во ограничени количини, стареено во дабови буриња повеќе од 2 години. Поседува полн вкус и буке на шумско овошје во симнфонија со дабовото дрво.

Препорачано да се служи на 18-20 степени, заедно со печени меса, сувомеснати производи и сирења.

Алкохол: 13.5%

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

% алкохол:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “FILOVSKI WINERY, VRANEC BARRIQUE 2016, 0.75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *