ILIEV WINERY, RIESLING 2022, 0.75L

499 ден

SKU: ВИНОИЛИЕВРИЗ Категории: , ,

Суво бело вино од сортата Рајнски Ризлинг се карактеризира со зеленкастожолтеникава боја и интензивни ароми. Ова ароматично вино нуди примарни овошни ароми на овошни плодови како нектаринa, кајсија, јаболко со мед и круша.
Поради слаткоста и киселоста на Ризлингот, тој е совршен додаток на зачинетата храна.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ILIEV WINERY, RIESLING 2022, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *