IMAKO VINO, DW KAGOR MACEDONIAN, 0.5L

720 ден

SKU: ИМАКО.КАГОРМК Категории: , ,

Десертно фортифицирано вино добиено од сортата Вранец надополнето со хербален екстракт од локални македонски треви. Се одликува со темно кафена боја со црвеникави нијанси. Ароми на темно сушено овошје и хербални тонови од кои  доминираат нане и листови на црна боровинка. Раскошно на вкус со ароми на течно чоколадо, сладок корен, бонбони со путер и карамела и долг послевкус на зрна кафе. Бујно и богато вино, нежно слатко и добро избалансирано со пријатни киселини.

Се комбинира со чоколадни минт бомбони, чоколадни тартуфи и десерти со какао.
Препорачана температура на служење:  12-14 °С

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, DW KAGOR MACEDONIAN, 0.5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *