IMAKO VINO, DW MUSCAT, 0.5L

720 ден

Категории: ,

Десертно фортифицирано вино добиено од сортата Мускат Отонел. Се одликува со златно-килибарна боја и ароми на сируп од бозел, темен мед, карамела, дуња и поттонови на ванила и цимет. Раскошно вино со полно тело и сладок вкус на сушена кајсија, дуња, надополнето со тофи поттонови и добри киселини.
е комбинира со пита од јаболка, сутлијаш со цимет, пана кота, крем бруле и десерти со карамела.
Препорачана температура на служење:  8-12 °С

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, DW MUSCAT, 0.5L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *