IMAKO VINO, MAJESTIC CHARDONNAY, 0.75L

499 ден

SKU: ИМАКОМ.ШАРДОНЕ Категории: ,

Суво бело вино добиено од сортата Шардоне. Се одликува со златно-жолта боја. На нос се откриваат ароми на зрела дуња, јаболка и ананас кои преминуваат во цветни ноти и нежна арома на ванила. Вино кое е со полно тело и  долготраен сладникав послевкус.
Се комбинира со специјалитети од бело месо, морски плодови на скара, паста со бели сосови и селектирани кашкавали.
Препорачана температура на служење: 8-12 °С

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, MAJESTIC CHARDONNAY, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *