IMAKO VINO, MAJESTIC TEMJANIKA, 0.75L

399 ден

SKU: ИМАКОМ.ТЕМ Категории: ,

Полусуво ароматно бело вино добиено од сортата Темјаника. Се одликува со кристална лимон –жолта боја. Носот открива раскошни мириси на бозел, саќе, бела праска и бело цвеќе каде доминираат кринови. Вкусот е богат и изобилува во коскесто овошје и мед, и послевкус на сочна кандирана кора од лимон и зачински завршеток на бел бибер. Свежо вино со полно тело и хармонична и пријатна киселина.
Се комбинира со лесни предјадења, салати, а може да се ужива и без храна.
Препорачана температура на служење: 8-12 °С

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IMAKO VINO, MAJESTIC TEMJANIKA, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *