IN ME, ROSATO PUGLIA IGP 96 POINTS LUKA MARONI 2020, 0.75l

680 ден

15 in stock

SKU: ALLIED04 Категории: , ,

Јасна, светла, розе боја. Летни сензации на носот со примеси на јагоди, розова праска и лубеница. Исто така впечатоци од рози и меки билки. Прекрасно мек и зрел стил. Свежа и вкусна целина во која лесно се ужива. Долг, овошен финиш.

„Прими Пјати“ и тестенини со домати или сос од домати, тартар од туна, салата со лосос, рижото, тајландски (зачинети) пилешки јадења или едноставно како летен аперитив.

Берба: 2020 година
Бренд: In Me
Наслов: Росато Пуља Игп
Класа: 96 поени Лука Марони
Регион: розе вина за скара -15%
Земја: BBQ вина
Боја: Розато
Алкохол: 12,50 %
Литри: 0,75

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “IN ME, ROSATO PUGLIA IGP 96 POINTS LUKA MARONI 2020, 0.75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *