JOAN SIMO, SENTIUS 2018, 0.75L

1.790 ден

13 in stock

Категории: ,

Grenache, Syrah, Cabernet Sauvignon

Гроздобер: 2018 година
Марка: Joan Simó
Наслов: Сентиус
Класа: Гренаш, Сира, Каберне Совињон
Регион: Priorat
Земја: Шпанија
Боја: Тинто
Алкохол: 14,50 %
Лит: 0,75

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Регион:
Сорта:

, ,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “JOAN SIMO, SENTIUS 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *