KARTAL WINERY, MERLOT BARRIQUE 2018 0.75L

1.090 ден

SKU: КАРТАЛ8.3 Категории: ,

Мерло со мистично темно рубин боја и изразена глицеролска густина. Раскошно, повикувачко буке од ароми на згмечени вишни и боровници и компот од брусница со дискретен мирис на печени костени. Полно, развиено тело со заокружени меки танини и изразена свежина следена од силен овошно – зачински вкус кој трае долго и инспирира.

Зреено 12 месеци во дабови буриња.

Лимитирана серија од 2.000 шишиња.

Се служи на температура од 16 до 18°C.

Алкохол: 15 %

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY, MERLOT BARRIQUE 2018 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *