KARTAL WINERY, CABERNET SAUVIGNON, 0.75L

370 ден

SKU: КАРТАЛ2.3 Категории: ,

100% Каберне Совињон со рубин црвена боја. Интензивен, чист мирис на цреши, боровинки и шумски плодови. Свилена текстура со заокружени меки танини и послевкус кој се памти.

Се служи на температура од 16 до 18 ° С. Најдобар е во комбинација со свинско месо, јагнешко, телешки котлети, дивеч и одзреано сирење.

Алкохол: 13,5%

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY, CABERNET SAUVIGNON, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *