KARTAL WINERY, CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 2016, 0.75L

1.090 ден

Каберне Совињон со длабоко темна црвена боја и густа вискозност. Привлечен, волшебно-комплексен мирис на компот од вишни и пасирани капини, а моќно засилен со ароми на стопено темно чоколадо, бибер и тутун. Вкусот е силен и чист со полно робусно тело и кремаста текстура следен од совршени, свилено меки и интегрирани танини.

Зреено 12 месеци во дабови буриња.

Лимитирана серија од 1.500 шишиња.

Врвно Каберне Совињон што создава посебни моменти!

Се служи на температура од 16 до 18°C.

Alcohol: 14,5 %

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY, CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 2016, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *