KEREM WINERY, CHATEAU PETIT MAX 2019, 0.75L

1.450 ден

Категории: ,
Длабоко виолетова боја. Комплексна и интензивна ароми на црна цреша, црна бобинка, црна рибизла, цимет, каранфилче, кора од портокал и мед. Слатко со освежувачка киселост, зрели и кадифени танини, добро интегриран алкохол кој принесува пријатна топлина, овошје и интензивни слатки зачини, хармоничен долг финиш со божиќни слатки раскошни ноти.

Винификација: Брза екстракција за 5 дена со отворена ферментација прекината со лозова ракија. Зреење во нерѓосувачки иноксен танк - 12 месеци. Созревање во шише 6 месеци.

Се служи малку разладено на 15 °C или со коцка мраз и парче портокал. Уживајте како дигестив или придружен со чоколадни десерти.

Алкохол: 21,5%

 

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KEREM WINERY, CHATEAU PETIT MAX 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *