KUVIN WINERY, CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 2016, 0.75L

1.890 ден

Категории: , ,

Квалитетно, суво, црвено вино со изразена рубиново црвена боја со виолетови нијанси. Се одликува со одлична бистрина и силни мириси на сува слива, зрнесто овошје и темно чоколадо. Полно тело со висок екстракт и мек, кадифен завршеток. Одлежано во дабово буре 36 месеци. Се служи на температура од 16-18оC со дивеч, печено свинско и телешко месо.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KUVIN WINERY, CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE 2016, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *