KUVIN WINERY, MILO BARRIQUE VRANEC, 0.75L

1.890 ден

Квалитетно, суво, црвено вино со географска ознака. Се одликува со темна рубин, црвена боја. На мирис потсетува на зрела вишна и шумско овошје, со тонови на ванила кои оставаат дополнителен вкус на полност и топлина. Богато со алкохол и препознатливо по долгиот финиш. Одлежано во дабово буре 24 месеци.

Се служи на температура од 16 – 18° C со дивеч, печено свинско и телешко месо.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KUVIN WINERY, MILO BARRIQUE VRANEC, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *