LAZAR WINERY, ALŠAR, 0,75L

5.790 ден

SKU: ВИНО ЛАЗАРАШАР Категории: ,

Алшар, е суво црвено вино, мешавина од Каберне Совињон, Мерло и Каберне Франк од најдобриот вински регион Тиквеш. Внимателно одбрано и рачно собрано грозје, одлежано во нови француски дабови буриња 30 месеци заради комплексност и дополнителни 24 месеци во шише за совршена рамнотежа и елеганција. Алшар има темна црвена рубин боја, ароми од црно шумско овошје, касис, зрели црни сливи проследени со слатки пекарски зачини, шармантно темно чоколадо, кафе, земјени ноти и кожа, извонредна длабочина, со полно тело, нежни свилени танини и екстра долга завршница .

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

, ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, ALŠAR, 0,75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *