LAZAR WINERY, GEWURTZTRAMINER 2021, 0.75L

790 ден

SKU: ВИНОЛАЗАРТРАМИНЕ Категории: ,

Суво бело вино со интензивна ароматичност на раскошни ароми на егзотично и зрело цитрусно овошје дополнети со атрактивни цветни ноти на роза и медитерански зачини. На вкус, нежно со умерени киселини, заводливи вкусови на цитрусно и тропско овошје и долготраен послевкус.

Препорачана температура на сервирање 10-12°С.

Виното се препорачува за консумација со морска храна, ароматична азиска кујна, зачинето пилешко месо и свежи овошни салати.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, GEWURTZTRAMINER 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *