LAZAR WINERY, PEARL BLANC DE BLANC, 0.75L

790 ден

Категории: ,

Суво пенливо вино направено по шармат технологија и долгогодишно одлежување на сопствен талог, со ароми на зелено јаболко, круша и зрело цитрусно овошје, освежителна киселост и заводлива пенливост.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, PEARL BLANC DE BLANC, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *