LAZAR WINERY, SHIRAZ 0.75L

1.620 ден

Категории: ,

Грозјето Шираз најде совршен тероар во Тиквешкиот вински регион, со корист од долгата вегетација полна со сонце цел ден, со црви и суви лета. Грозјето е целосно зрело и придонесува за зрели вкусови, елегантни танини, полно тело и капацитет на стареење на вината. Буре старее најмалку 12 месеци, што придонесува за сложеноста на виното.
Суво црвено вино Создадено со љубов од сортата на грозје Шираз одгледувано под светлото тиквешко сонце на ридовите и галено од свежите ветрови покрај реката Вардар. Вино со темно рубин црвена боја, виолетови рефлексии, ароми на слатки зачини, слатко црно шумско овошје, какао и чоколадо. На непцето, моќен вкус со богато и полно тело поткрепено со елегантни танини завршени со претрупан долг послевкус.
• Најдобро се служи на температура од 18-18°C.
• Го препорачуваме со печено месо, BBQ и други богати јадења од црвено месо.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, SHIRAZ 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *