LOUIS ROEDERER, BRUT PREMIER, 0,75L

3.852 ден

Out of stock

SKU: 800126 Категории: , ,

По големите пресврти во раните 1900-ти години, посебно Првата Светска војна која уништила повеќе од пола од имотот на Louis Roederer, Léon Olry Roederer го реконструирал лозјето. Тој одлучил да купи грозје да го обезбеди континуитетот на домот, за време на тешкиот период кој следел, истовремено создавајќи старомодно вино кое ќе има конзистентен вкус, без разлика на годината на берба. Тој производ сега е наречен Брут Премиер.

Виното е спакувано во кутија со две чаши.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Странски Винарии:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LOUIS ROEDERER, BRUT PREMIER, 0,75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *